EKIPA CZAROWNIKA

Poznaj naszą ekipę Bajki z Klasą!

DOROTA SOBASZKIEWICZ

AUTORKA BAJEK

Absolwentka filologii UAM. Od dziecka robiła inscenizacje sceniczne, ustawiała krzesła i zmuszała wszystkich do oglądania przedstawień!! Później była nauczycielką, businesswomen, teraz jest wierszokletą.

Zrobicie jej ogromną przyjemność, czytając legendy zaczarowane z podziałem na role , tworząc domowy teatrzyk. Jej powrotem do szczenięcych lat jest skomponowanie słuchowiska, czyli BajkiCzytajki!

 

EMIL SZPECHCIŃSKI

ILUSTRATOR

Grafik, rysownik, ilustrator. Absolwent Wydziału Grafiki Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Zajmuje się projektowaniem oprawy graficznej publikacji drukowanych. Ilustruje tomiki wierszy, oraz książeczki dla dzieci. Na co dzień tworzy grafiki dla produktów dziecięcych, oraz wzory na tekstylia. O charakterze jego prac decyduje głównie rysunek. Kładzie duży nacisk na znaczenie kreski

MARTA MACHOWIAK

ILUSTRATORKA / ART DIRECTOR

Absolwentka Liceum Plastycznego w Poznaniu oraz Edukacji Artystycznej na Politechnice Poznańskiej. Zawodowo zajmuje się grafiką użytkową wykorzystywaną w produktach tekstylnych oraz papierniczych, projektowaniem brandingów oraz tworzeniem ilustracji do książek. W wolnym czasie maluje obrazy abstrakcyjne inspirowane emocjami oraz krajobrazem, a także martwą naturą. W swoich pracach łączy różne techniki. Nie boi się nowych wyzwań i chętnie podejmuje nowe.

ANNA KOPEĆ

ILUSTRATORKA

Absolwentka Towaroznawstwa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, ale od zawsze ciągnęło

ją w stronę kreatywności.

Długo szukała swojej drogi, a gdy ją znalazła trafiła

w swiat grafiki i programowania.

Ostatnio serce jej mocniej zabiło do fotografii i social mediów co udało jej się przełożyć na pracę zawodową.

 

KAROLINA KRAWCZYK

ILUSTRATORKA

Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Bydgoszczy oraz Wydziału Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunkach Malarstwo oraz Multimedia. W 2013 roku brała udział w wymianie studenckiej, dzięki której miała możliwość studiować Sztuki Piękne na Uniwersytecie w Wolverhampton. Malarstwo i projektowanie od dziecka były jej pasjami, które z czasem przekształciły się w prace zawodową. Przez wiele lat kształtowała swoją wrażliwość artystyczna i poszukiwała swojego własnego stylu. Obecnie zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, w wolnych chwilach tworzy ilustracje do bajek dziecięcych. W 2019 roku stworzyła rysunki między innymi do tekstów „Król Popiel” oraz „Piast Kołodziej”

PATRYK DASZKIEWICZ

ILUSTRATOR

Zajmuje się szeroko pojętą komunikacją wizualną. Projektuje plakaty, okładki płyt, czasopisma, fotografuje, a ostatnio coraz częściej wraca do ilustracji, próbując na nowo odnaleźć w sobie pierwotną dziecięcą radochę.

 

NATALIA MARIA LIPUT

ILUSTRATORKA

Zwykształcenia filozofka oraz absolwentka wzornictwa w School of Form na wydziale Domestic Design. Tworzy to, co ją w danej chwili ciekawi i intryguje. Swoje projekty próbuje utrzymać w czystej formie. Wciąż szuka nowych wyzwań. Lubi projekty usytuowane na pograniczu różnych dziedzin. Interesują ją interwencja w przestrzeni publicznej. Uważa, że związek produktu z miejscem dla którego powstaje, wnosi do projektu jakość i wiarygodność. Jej prace można było oglądać na Habitare 2012 „International Trash Hotel” (projekt grupowy) Helsinki, DMY Berlin 2013 ( wystawa grupowa), , Łódź Design Festiwal 2013 – Remade Market, EuroShop Dusseldorf 2014, projekt Digital Vision dla Schattdecor.

Wydawnictwo Bajka z Klasą

PASODOBLE Dorota Sobaszkiewicz

ul. Dworska 8

62-070 Pokrzywnica

2021 © Design by MacHOWIAK